Kdybychom měli bankovní půjčku pospat jedním slovem, neváhali bychom říci, že je bezpečná. Každý však na ni nedosáhne.

Stačí mít malý vroubek například při pravidelných měsíčních platbách účtů za energie a dveře k bankovnímu úvěru se Vám uzavřou. Pokud si chcete o půjčku zažádat, připravte se na důkladné prověřování Vaší schopnosti splácet.

 

Proč si o bankovní půjčku zažádat

Výhodou bankovních úvěrů jsou nízké úrokové sazby a také nízká roční procentní sazba nákladů. Jsou velmi bezpečné, činnost bank je regulována mnoha zákony, směrnicemi, vyhláškami i nařízeními. Samotný dohled pak vykonává Česká národní banka. Zažádat si lze často o nízké částky v hodnotě pár tisíc korun, ale i o jistinu několik stovek tisíc korun. K půjčce většina bank nabízí pojištění proti neschopnosti splácet.

 

Banka neposkytne úvěr každému

Do nevýhod můžeme zařadit právě nízkou dosažitelnost úvěru. Bankovní instituce mají přístup téměř do všech registrů klientských informací a půjčku opravdu neposkytnou každému. Vše si pečlivě hlídají a dveře k financím se Vám mohou uzavřít i jen díky nedoplatku na elektřině. Některé banky k sjednání úvěru vyžadují ručitele nebo zajištění. Někdy si o něj nelze zažádat, pokud nemáte u instituce zřízený běžný účet.

 

Unikátní UniCredit Bank

Chcete-li si půjčit peníze na cokoliv, zajistit Vám je může Presto půjčka UniCredit Bank. Poskytována je bez zbytečného dokladování, splátku si lze až 5x odložit a čerpat prostředky můžete z běžného účtu téměř ihned po podpisu smlouvy. Zažádat si lze o 30 000 až 500 000 Kč se splatností 12 až 84 měsíců. K úvěru UniCredit Bank nabízí také pojištění schopnosti splácet. Kromě půjčky máte možnost získat finanční prostředky na bydlení pomocí produktu U hypotéka UniCredit Bank nebo nižší obnosy peněz prostřednictvím kreditních karet.

 

Jméno se mění, stabilita zůstává – MONETA Money Bank (bývalá GE Money Bank)

Flexibilní Expres půjčka až 800 000 Kč se splatností na 120 měsíců, která se přizpůsobí Vám. Peníze lze využít na cokoliv, třeba na zaplacení složenek nebo rodinné dovolené. MONETA Money Bank nabízí možnost sjednat si úvěr prostřednictvím internetu nebo osobně. Při sjednání půjčky lze využít i možnost pojištění proti neschopnosti splácet. Zajímavý produkt představuje také půjčka Expres Plus, což je úvěr s penězi navíc jako rezerva.

 

Na partnerství záleží – Komerční banka (KB)

V portfoliu akciové společnosti Komerční banka (zkratkou KB) nalezneme nespočet produktů sloužících k financování potřeb spotřebitelů. Konkrétně se jedná o: Hypoteční úvěr KB, Osobní úvěr KB, Optimální půjčka KB, Předhypoteční úvěr KB, Rychloúvěr MPSS, Americká hypotéka KB, Úvěr Gaudeamus. Dále si však můžete sjednat také kreditní kartu Viva karta KB, A karta KB, Lady karta KB nebo Prémiová karta Platinum. Pokud máte u KB běžný účet a často řešíte krátkodobý nedostatek financí, zeptejte se na povolený debet pro občany, což je spotřebitelský úvěr, kdy přečerpáváte běžný účet do mínusu.

 

Banka, která myslí na lidi – Hello bank

Hello bank by Cetelem nabízí produkty Půjčka na cokoliv, Konsolidace půjček a Hello bank Půjčka na auto. Hello Bank Půjčka na cokoliv je poskytována ve výši od 20 000 Kč do 1 milionu korun s úrokem od 5,9 %, a to zcela bez poplatků. Pokud jste klientem Hello bank, ke sjednání úvěru Vám stačí pouze občanka. V opačném případě si připravte 2 doklady, potvrzení o příjmu a výpis z účtu. Sjednání je možné kompletně online od žádosti po podpis smlouvy, případně osobně na pobočce společnosti nebo telefonicky.

 

ČSOB banka i pojišťovna

U Československé obchodní banky si lze zažádat o několik druhů úvěrů. Jsou jimi ČSOB Půjčka na cokoliv ve výši až 800 000 Kč, ČSOB Půjčka po ruce od 10 000 do 80 000 Kč a ČSOB Půjčka na bydlení neboli hypoteční úvěr. Jako většina bank nabízí i ČSOB sloučení a převedení půjček, jedná se o službu ČSOB Refinancování půjček. Společnost má u nás dlouhou tradici, založena byla státem v roce 1964. Od roku 2007 je jejím jediným vlastníkem belgická banka KBC Bank. Kromě půjček nabízí ČSOB spoření, pojištění, investiční produkty, poradenskou činnost a další.

Když ve vás někdo věří, dokážete víc – Česká spořitelna

Česká spořitelna nabízí bezúčelový úvěr ve výši až 700 000 Kč s úrokem od 5,9 %, pokud budete splácet řádně a včas. V průběhu splácení si můžete snížit splátku na polovinu nebo si ji zvýšit a splatit tak půjčku dříve, případně si splátku odložit nebo změnit datum splátky. Česká spořitelna nabízí mnoho možností, jak získat finance navíc. Kromě zmíněné půjčky máte k dispozici účelovou půjčku, která garantuje nižší úrok při uvedení účelu, na co peníze potřebujete, kontokorent, peníze na klik či kreditní kartu České spořitelny. Peníze na klik jsou malá půjčka od 5 000 do 50 000 Kč. V nabídce služeb České spořitelny pak nechybí také sloučení půjček a převedení půjček.

 

Moderní banka pro každého a bez poplatků – Equa Bank

Minutová půjčka od Equa Bank Vám zajistí 5 000 až 600 000 Kč na cokoliv. Její splatnost si můžete sami nastavit podle své momentální situace. Pohybuje se v rozmezí od 3 měsíců do 10 let. Datum splátky si můžete kdykoliv změnit ve svém internetovém bankovnictví. Minutovou půjčku je možné kdykoliv předčasně splatit, a to zcela zdarma. Zažádat si o ni lze online, na pobočce nebo prostřednictvím Klientského centra Equa Bank. K vyřízení Vám postačí jen jeden doklad totožnosti. Jakmile podepíšete smlouvu, finanční prostředky můžete ihned čerpat ze svého bankovního účtu. Zároveň s půjčkou si můžete sjednat pojištění pro případ nepříznivých životních situací. V případě, že byste si chtěli k Equa Bank převést své současné půjčky, lze tak učinit pomocí služby RePůjčka. Splátky si díky tomu můžete snížit i o 50 %.

 

I banku můžete mít rádi – Air Bank

Air Bank, člen skupiny PPF, má motto I banku můžete mít rádi. Zakládá si hlavně na transparentnosti, bezpečnosti a nízkých úrocích i poplatcích. Na našem trhu se objevila relativně nedávno, v roce 2011. Její popularita však stoupá rychlým tempem. Půjčka Air Bank nabízí pevný úrok v rozmezí od 6,9 % do 9,9 %, pokud budete splácet včas. Při půjčce nad 300 tisíc korun Air Bank dokonce garantuje úrok od 4,9 % do 9,9 %, opět za předpokladu řádného splácení. O půjčku lze zažádat online i osobně na pobočce. Pokud vlastníte běžný účet Air Bank, peníze můžete mít na účtu již za hodinu. Společnost nabízí i možnost převodu půjček z ostatních bank i nebankovních institucí a jejich konsolidaci.

 

Více o našich půjčkách

[RS]