Nový zákon o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb., který byl v České republice přijat v roce 2016, se nejvíce dotknul nebankovních poskytovatelů půjček.

Za cíl si klade větší ochranu spotřebitelů, přinesl proto přísná opatření, díky kterým je dnes stejně bezpečné zažádat si o úvěr v nebankovní společnosti, jako v bance.

 

Jaké podmínky musí nebankovní společnosti splnit

Kromě přísnějšího posuzování kredibility klienta jsou nebankovní poskytovatelé i zprostředkovatelé povinni složit základní kapitál ve výši 20 milionů korun, získat licenci České národní banky a vykonat zkoušky odborné způsobilosti. Nově bude na jejich činnost dohlížet samotná Česká národní banka, vzít si proto úvěr od nebankovní společnosti je stejně bezpečné, jako sjednat si jej v bance.

 

Proč si zažádat, či nezažádat o nebankovní půjčku

Výhodami nebankovních úvěrů jsou rychlost, jednoduchost vyřízení bez zbytečného papírování a bezúčelnost. K jejich získání většinou nemusíte mít ručitele a potřeba není ani zastavovat majetek. Jejich nevýhoda naproti tomu tkví v o něco vyšších úrocích a RPSN. Pokud si chcete nebankovní úvěr sjednat, vyberte si poskytovatele, který je transparentní a na svých webových stránkách zveřejňuje veškeré informace o půjčce a ideálně i dokumenty potřebné pro sjednání nebo reklamaci půjčky.

 

Půjčky z pohodlí domova – TOMMY STACHI

Česká společnost TOMMY STACHI působí na trhu již od roku 2004. Jejími hlavními produkty jsou Snadná půjčka, VIP půjčka a Dostupná půjčka. Lze si je sjednat kompletně online, telefonicky nebo osobně na pražské pobočce. Poskytovány jsou bez ručitele, bez zástavy majetku, bez skrytých poplatků a bez poplatků za předčasné splacení. Společnost TOMMY STACHI si zakládá na bezpečnosti, rychlosti a transparentnosti.

 

Půjčky od jednoho z největších řetězců na světě – Tesco půjčka

Hotovostní půjčky až do 500 000 Kč nabízí Tesco Finanční služby. Úvěr si můžete sjednat online z pohodlí domova nebo osobně při některém ze svých nákupů v Tesco. Za vyřízení neplatíte žádné poplatky, účtovány Vám nebudou ani za vedení a předčasné splacení Tesco půjčky. Společnost nabízí doplňkové služby v podobě možnosti odkladu splátek, změny výše splátek nebo pojištění schopnosti splácet, které poskytuje Maxima pojišťovna, a.s.

 

Rychlá půjčka do domácnosti – Smart půjčka

Smart půjčka Rychlá půjčka do domácnosti je poskytována společností JET Money. Zažádat si můžete až o 70 000 Kč se splatností na 13 nebo 16 měsíců. Peníze Vám budou vyplaceny na ruku nebo na bankovní účet a využít je můžete na cokoliv. Společnost JET Money si zakládá na individuálním přístupu a rychlosti vyřízení, při řádném splácení si můžete Smart půjčku refinancovat.

 

Rychlá půjčka v hotovosti nebo na účet – Provident

Společnost Provident působí na českém trhu již přes 20 let. Své produkty rozděluje podle barev, zažádat si tak můžete o Půjčka ZELENÁ v hotovosti nebo Půjčka MODRÁ na účet. Pro nové zákazníky má společnost připraven úvěr Provident START, který je poskytován ve výši od 3 000 do 9 000 Kč na účet nebo v hotovosti se splatností do 3 měsíců. Provident START je půjčka zdarma – úrok i RPSN tak činí 0 %. Pokud jste již klientem společnosti, Zelená půjčka v hotovosti Vám zajistí až 90 000 Kč, Modrá půjčka na účet až 130 000 Kč.

 

Půjčka s možností odečtení úroků – Pronto půjčka

Výše jistiny Pronto půjčky se pohybuje v rozmezí od 10 000 do 100 000 Kč se splatností 12 až 48 měsíců. Společnost Pronto Credit sází na výhody v podobě rychlého online sjednání bez nutnosti ručitele, předčasného splacení kdykoliv zcela zdarma a měsíčních splátek, které jsou neměnné. Pronto půjčku získáte na svůj bankovní účet do 48 hodin.

 

Nebankovní půjčky do 166 000 Kč na cokoliv – Profi Credit

Nebankovní půjčky do 166 000 Kč na cokoliv nabízí společnost Profi Credit, která u nás působí již více než 22 let a jež je součástí nadnárodní finanční skupiny Profireal Group. Jejími produkty jsou Osobní půjčka Profi Credit a Podnikatelská půjčka Profi Credit, u které lze čerpat až 250 000 Kč. Ani u jedné z nich společnost nezkoumá Váš záměr využití peněz, nepožaduje ručitele ani jiné zajištění. Profi Credit slibuje peníze do 24 hodin od schválení a možnost odložení splátek.

 

Půjčka, která vám vrátí až 20 splátek – Home Credit

Půjčka Home Credit zaujme spotřebitele, kteří se poohlížejí po střednědobém úvěru. Jistina se pohybuje ve výši od 10 000 do 250 000 Kč se splatností 12 až 96 měsíců. Zažádat si o úvěr lze prostřednictvím telefonu nebo vyplněním online žádosti na internetu. Při jeho sjednání nemusíte dokládat účel, na který peníze potřebujete, mít ručitele a ani není nutné zastavovat majetek. Home Credit půjčku získáte bezhotovostním převodem, případně také prostřednictvím složenky či terminálu Sazky. U společnosti si můžete kromě Home Credit půjčky sjednat také různá pojištění včetně povinného pojištění auta a havarijního pojištění Home Credit, zažádat o financování automobilu, konsolidaci půjček nebo kreditní kartu. Zajímavá je například Šikovná karta, která je zároveň spojena s asistenčními službami. A pokud chcete uskutečnit větší nákup, využít můžete službu nákupu na splátky.

 

Férová půjčka pro kohokoliv na cokoliv – Fair Credit

Férová půjčka pro kohokoliv na cokoliv Vám nabízí výhody v podobě rychlého vyřízení, srozumitelné smlouvy, osobního sjednání, žádných skrytých poplatků, nepotřeby ručitele a možnosti využít k půjčce pojištění. Společnost Fair Credit poskytuje produkty Fajn půjčka hotově a Fajn půjčka MAX na účet. Hotovostní půjčku lze čerpat od 4 000 do 70 000 Kč, MAX půjčku na účet od 40 000 do 150 000 Kč. Oba úvěry jsou bezúčelové.

 

Era jednoduše – Era půjčka

Era Poštovní spořitelna je společnost poskytující Poštovní půjčku až do výše 800 000 Kč bez zajištění. Peníze můžete použít, na cokoliv budete chtít. Splátky si nastavíte dle svých potřeb, rozložit si je lze až na 8 let. Peníze čerpáte na svůj osobní účet u Ery nebo ČSOB. Poštovní půjčka zahrnuje možnost sjednat si pojištění schopnosti splácet. V Era světě Vám půjčí i jinak, a to pomocí produktů Půjčka po ruce, Kreditka, Poštovní sjednocená půjčka, Poštovní půjčka na bydlení či Kontokorent.

 

Společně výhodněji – Cofidis

Společnost Cofidis s heslem Společně výhodněji poskytuje produkty Partnerská půjčka Cofidis ve výši až 500 000 Kč, Půjčka pro jednotlivce Cofidis též do výše 500 000 Kč, Novomanželská půjčka Cofidis ve výši 200 000 Kč na 90 měsíců. Kromě běžných úvěrů nabízí také nákupy na splátky, konsolidaci půjček a půjčku v hotovosti, která funguje na principu kreditní karty, kdy k úvěru dostanete kartu Cofidis s odměnami a hotovost čerpáte a doplácíte právě v tu dobu, kdy potřebujete. Svůj úvěr si můžete také pojistit pomocí pojištění JISTOTA.

 

Rychlá on-line půjčka pro všechny – Clever půjčka

Clever půjčka se znakem lišky je rychlým, bezhotovostním a bezúčelovým on-line úvěrem pro všechny mazané lidi. Clever půjčku poskytuje společnost JET Money, její výše se pohybuje od 15 000 do 99 000 Kč. Splatnost je pevně určena a činí 12 nebo 16 měsíců. Pro získání Clever půjčky musíte mít pravidelný příjem, být starší 18 let a vlastnit bankovní účet. Celé sjednání probíhá online.

 

Flexibilní a cenově dostupné financování – Aasa půjčka

Úvěr Aasa od společnosti Aasa Czech si mohou sjednat všechny fyzické osoby starší 20 let s pravidelným příjmem a bez negativního záznamu v registrech dlužníků. Aasa půjčka je poskytována ve výši 5 000 až 20 000 Kč se splatností na 6 až 12 měsíců. Lze si ji sjednat kompletně online, nepotřebujete k tomu ručitele ani zástavu.

 

Více o našich půjčkách

[RS]