Vánoce jsou za dveřmi. Je to vrchol sezóny nejen pro obchodníky, ale i pro poskytovatele půjček. Kvůli vánočnímu šílenství zaznamenávají poskytovatelé úvěrů růst poptávky až o trojnásobek než v běžném období.

I když obecně není vhodné zbytečně se zadlužovat, vyhledáním akčních nabídek se lze vyhnout například placení úroků. Na aktuální situaci reaguje i akce Vánoční úrokové prázdniny, díky níž lze u půjčky získat až 100 % zaplacených úroků zpět.

Bezúročná půjčka

Nejen u obchodníků, ale i na trhu půjček lze narazit v předvánočním období na zajímavé akční nabídky. Od 1. listopadu zahajuje společnost Tommy Stachi akci Vánoční úrokové prázdniny, v rámci které vrací až 100 % zaplacených úroků zpět. „Zaznamenali jsme obrovský úspěch s podobnou akcí během léta. Nyní jsme se rozhodli nabídku zopakovat v upravené a vylepšené podobě. V případě, že náš klient nebude v prodlení s žádnou splátkou a současně doplatí půjčku předčasně, vrátíme mu zpět až 100 % úroků,“ přibližuje podmínky akce Robin Stránský, marketingový manažer české společnosti Tommy Stachi, jež je poskytovatelem rychlých a bezpečných spotřebitelských úvěrů. Konkrétně bude 100 % zaplacených úroků vráceno při splacení půjčky do 3. splátky. Jediným nákladem zůstane administrativní poplatek dle výše půjčky od 200 Kč do 550 Kč měsíčně. Oproti minulé akci však lze získat odměnu i při pozdějším předčasném splacení: při doplacení úvěru do 6. splátky společnost vrátí 75 %, do 9. splátky 50 % a do 12. splátky čtvrtinu zaplacených úroků. „Uvědomujeme si, že mnoho lidí řeší výdaje spjaté s vánočními svátky půjčkami. Ne vždy je to optimální řešení, ale využitím této akce může zodpovědný člověk vyřešit nenadálý výkyv rodinného cash flow s minimálními náklady,“ dodává Robin Stránský.

Bezpečná půjčka s úrokem zpět

Z hlediska finanční gramotnosti je samozřejmě nerozumné se zadlužovat kvůli věcem, které nejsou nezbytné. Přesto si mnoho lidí neváhá půjčit třeba na dovolenou a v nadcházejícím období půjčkou řešit Vánoce. Podle loňského průzkumu Exekutorské komory se kvůli výdajům spojeným s Vánocemi mělo zadlužit 17 procent Čechů v produktivním věku, což činí celkem 1,2 milionu osob. „Lidé by měli v prvé řadě zvážit, zda půjčku opravdu potřebují a následně, zda dokážou případný závazek náležitě splácet,“ upozorňuje Robin Stránský. Důležité je porovnat si své příjmy a výdaje, zažádat si o jistinu, již člověk skutečně potřebuje, a v případě využití půjčky ji řádně splácet, díky čemuž si vytvoří pozitivní úvěrovou historii. „S aktuální nabídkou cílíme na lidi, kteří chtějí úvěrem tak či onak Vánoce řešit, ale mají v úmyslu závazek zodpovědně splatit. A za jejich poctivost je odměníme,“ uzavírá Robin Stránský.

Více o akci

[RS]